Sayfalar

İNGİLİZCE

İNGİLİZCE

      Çocukların beyin fonksiyonlarının en yoğun olduğu dönem 0-6 yaş dönemidir. Çocuk bu dönemde yabancı dil öğrenmeye başlarsa yabancı dili de anadili gibi rahatlıkla öğrenebilir. Erken çocukluk döneminde kazanılan yabancı dile yönelik yatkınlık çocukların bilişsel gelişimine de büyük katkı sağlamaktadır. Araştırmalara göre anadil edinimini kazanmaya başlayan çocuk, edinim dönemini geçirmeden yabancı dil eğitimine başlarsa ilerdeki eğitim hayatında da akranlarına göre daha başarılı olmaktadır. Bunların yanı sıra yabancı dil öğrenen çocuk psikolojik açıdan yaşıtlarına göre daha olgundur.

      Kids Academy Anaokulu’nun yabancı dil öğretiminin amacı, yabancı dile karşı ilgi uyandırarak yabancı dili çocuğa ana dilini öğrendiği gibi öğretmek, kendi dili ve kültürünün dışındaki dillerin, kültürlerin varlığının bilincini kazandırmaktır.

     Çocuklara İngilizce öğretmede kullanılan yöntemler, yaşlara göre farklılık gösterir. Çocukların gelişimine ve psikolojisine uygun yöntemler kullanılarak özenle hazırlamış yabancı dil programımız ile İngilizce eğitimimiz doğal ortamda gerçekleşmektedir.  Dilin kritik gelişme dönemi olan okul öncesi dönemde okulumuzun içerisinde tüm gelişim alanlarına uygun olarak çeşitli aktivitelerle dil öğretimi yapılmaktadır.Çocuklar, 0-6 yaş arası dönemde daha çok tekrar ve taklit yoluyla öğrenir. Hikaye anlatımı, drama, basit okuma pasajları, şiir ve şarkılar çocuklarımızın sözcükten basit cümlelere geçme sürecini hızlandırıyoruz. Uygulamalı materyalleri kullanarak, öğrencilerimizin İngilizce öğrenirken hareket etmelerini, oyun oynamalarını, dans etmelerini kısacası eğlenmelerini sağlıyoruz. Sınıf içi ve sınıf dışı oyunlarla, zengin uygulamalı eğitim materyali ve başarısı kanıtlanmış yöntemlerle, uzman eğitim kadromuz ve doğru dil kullanımını modelleyen Native Speaker öğretmenimiz ile çocuklarımız her iki dili de eğlenerek öğreniyor.

 

 

 

 

 

.